czwartek, 25 stycznia 2024

O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach

 

 Aneta i Iness Ormańczyk, O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach, Środa Śląska, 2022.
    Pierwsza i unikatowa publikacja autorstwa dwóch blogerek, prywatnie matki i córki Anety i Ines Ormańczyk zatytułowana "O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach".

    Autorki prowadzą blogo, którego można znaleźć w sieci pod nazwą "Nieustanne wędrowanie".

    Pomysłodawczynie zaprezentowanej publikacji z zamiłowania interesują się opowieściami i ich historią, którą następnie wnikliwie i dokładnie analizują, często spotykając i rozmawiając ze świadkami tamtych wydarzeń. Nie inaczej jest także w przypadku przedstawionego wydania.

    Niniejsza książka składa się z czternastu rozdziałów, w których opisano opowieści z dwunastu miejscowości, z terenu gminy Środa Śląska. Anegdoty te często bywają mroczne i wyjątkowo tajemnicze, mimo to z całą pewnością można być pewnym, że wszystkie zawarte w książce wydarzenia miały miejsce naprawdę.

    Kolorowe zajęcia wewnątrz wydania, często wykonane przy pomocy drona przedstawiają miejsca, które opisuje dana historia. Za razem udokumentowują one wszystkie zakątki gminy Środa Śląska odwiedzone przez autorki publikacji.

    Wydanie to zostało napisane językiem prostym, przejrzystym i dobrze zrozumiałym dla każdego. Zatem z całą pewnością większość czytelników znajdzie w tej książce coś interesującego dla siebie. Wszystko to zachęca dla własnego analizowania, a przede wszystkim przeczytania książki.

    Prezentowana publikacja doskonale nadaje się zarówno dla młodszego jak i starszego pokolenia czytelników.